Vízlágyítás
A Tecnocooling ipari magasnyomású páratartalom szabályozás egyik javasolt rendszer eleme a vízlágyító.
Vízlágyítás IPARI MEGOLDÁSOK
A vízlágyítás talán az egyik legelterjedtebb vízkezelési és víztisztítási mód Magyarországon. Erre azért van olyan gyakran szükség, mert vizeink többsége felszín alatti, és a kőzeteken átszivárgó vízbe sok kálcium és magnézium oldódik be, ami vízkeménységet okoz. Az oldott fémsók kiválnak a vízből és megindul a vízkőképződés a párásító fúvókákban, a párásító rendszerben.
Ennek következtében élettartamuk csökken, hatásuk romlik.
Vízlágyítási feladatokra különböző típusú vízlágyító berendezések léteznek, amelyek a víz keménységét okozó kalcium és magnézium ionokat eltávolítják, pontosabban lecserélik vízkeménységet nem okozó nátrium ionokra. A kisebb háztartási vízlágyító berendezések és az ipari vízlágyító berendezések nem sokban, általában csak méretükben különböznek egymástól.
A Tecnocooling ipari magasnyomású páratartalom szabályozás egyik javasolt rendszer eleme a vízlágyító, a párásító rendszerben használt precíziós kúppalást fúvókák miatt.
A vízművek és minden létesítmény aki ivóvíz minőségre kötelezett, a mindenkori hatályos rendeletben előírt ivóvízminőséget kell betartania, ami sokszor igen kemény vizet jelent, ugyanis a határérték 350mg/l CaO, vagyis 35nk°. Ez a határérték viszont már igen magas kálcium és magnéziumot jelent, még ha ennek a feléről 17-18nk°-ről is beszélünk, kemény víznek számít, komoly lerakódásokat okozva. Van, hogy nem a hatályos ivóvíz rendelet, vagy a kellemetlen vízkövesedés következményei miatt, hanem az alkalmazott technológia miatt van szükségünk szinte teljesen lágyvízre.
Minden esetben vízlágyító berendezést alkalmazunk, csak más paramétereket használva. A vízlágyítás során nem változtatjuk meg a víz összes sótartalmát, ugyanis az esetek nagy többségében egy úgynevezett nátrium ioncserélő módszert alkalmazunk. Ez azt jelenti, hogy egyes ionokat, jelen esetben a kálcium-magnézium ionokat kicseréljük más, pl. nátrium ionokra. A víz agresszivitása akkor jelentkezik, amikor a víz sóháztartását megbontjuk, egyes, vagy akár az összes ásványi sótartalmat kivonjuk a vízből anélkül, hogy ezek helyére más ionokat tennénk.
Automatizált páratartalom szabályozó rendszerünkben használt 0,15-0,50 mm furatátmérőjű fúvókák, egyes rendszerelemek vízkő elleni védelméhez szükséges a megfelelően méretezett és rendszeresen ellenőrzött vízlágyító készülék használata.
Partnereink véleménye vízkezelési technológiánkról
Vízkezelő berendezéseink és termékeink
Információ és rendelési lehetőség a webáruházunkban: www.hutes-futes.hu